Aktualności szkolne

Wystawa prac plastycznych

Wystawa prac plastycznych

Dużym przeżyciem dla całej społeczności szkolnej była zorganizowana w dniu 18 maja przez panią Barbarę Sidorowicz wystawa prac malarskich pani Genowefy Parchowskiej. Pani Gienia z sentymentem patrzyła na młodzież i miejsca swojej pracy, wróciły wspomnienia (Pani Parchowska przez wiele lat była pielęgniarką szkolną, przyp. autora). Młodzież z zainteresowaniem obejrzała „wypieszczone” ręką artystki chmurki, rośliny, wiejskie chaty, widoczki z okna – te swojskie, nasze.

Wrażenia wzrokowe potęgowały wrażenia słuchowe, gdyż wystawie towarzyszyła audycja muzyczna pt. „Tańce ludowe w muzyce Fryderyka Chopina”. Muzycy Filharmonii Białostockiej zaprezentowali oberki, kujawiaki i mazurki mistrza. Gromkimi brawami uczniowie podziękowali wykonawcom za doznania artystyczne w Roku Chopinowski.