Szkoła Krynki

Szkoła podstawowa

Zaśpiewajmy Dzieciątku Bożemu

Zaśpiewajmy Dzieciątku Bożemu

Boże Narodzenie i okres świąteczny to czas pełen rodzinnych spotkań, wzajemnej życzliwości i radości. W tym czasie często słuchamy i śpiewamy polskie kolędy. Jest to piękny zwyczaj, warto więc go podtrzymywać. Dlatego też, 22. 01. 2015r. w naszej szkole można było usłyszeć piękny śpiew kolęd w wykonaniu dzieci klas I – III. W tym dniu odbył się konkurs kolęd i pastorałek pt. Zaśpiewajmy Dzieciątku Bożemu. Jeszcze raz wróciliśmy do magicznego nastroju świątecznego.

Dzieci zaprezentowały przygotowane przez siebie kolędy i pastorałki. Wystąpiło 16 uczestników. Wśród najczęściej śpiewanych       i granych kolęd znalazły się najpopularniejsze polskie znane kolędy i kołysanki: Dzisiaj w Betlejem, Wśród nocnej ciszy, Hej w dzień narodzenia, Przybieżeli do Betlejem, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Gdy śliczna Panna oraz pastorałki Pastuszek bosy, Dzień jeden w roku. Dwie dziewczynki zaśpiewały kolędę w języku białoruskim Dobry wieczer tomu.

Przyznano 3 pierwsze miejsca, 1 drugie i 1 wyróżnienie.

I miejsce - Carewicz Emilia – klasa I

- Józefowicz Iga – klasa II

- Woronowicz Amelia – klasa III

II miejsce – Nika Wołczyk – klasa III

Wyróżnienie – Jankiewicz Urszula – klasa II

Konkurs upłyną w miłym, radosnym i świątecznym nastroju. Wszystkim występującym i nagrodzonym uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Ewa Panasiuk opiekun SU klas I-III

Poprawiony: piątek, 23 stycznia 2015 15:17

Email Drukuj PDF

19 I 2015 w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika dla klas pierwszych. Uczniowie  zanim złożyli treść ślubowania zostali wtajemniczeni w niezbędną wiedzę o bibliotece i książce.  Dzisiaj każdy z najmłodszych czytelników mógł dowiedzieć się co kryje się za drzwiami biblioteki szkolnej.  A więc  teraz czas rozpocząć wielką przygodę z czytaniem!

Katarzyna Jaroszewicz

Poprawiony: piątek, 23 stycznia 2015 15:18

Sprawdzian w klasie szóstej SP - informacje dla Ucznia

Email Drukuj PDF

Aktualne informacje dla Ucznia klasy VI, dotyczące pracy z arkuszem egzaminacyjnym, można znaleźć pod adresem na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Sprawdzian w klasie szóstej SP

Email Drukuj PDF

W roku szkolnym 2014/15 uczniowie klasy VI przystąpią do sprawdzianu na nowych zasadach. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu warto już teraz je poznać.

Poprawiony: sobota, 10 stycznia 2015 18:31 Więcej…

Anioły w bibliotece szkolnej

Email Drukuj PDF

Anioły to symbol dobra, niewinności i czystości, nieodzowny element Bożego Narodzenia. W bibliotece szkolnej można wczuć się w atmosferę Świąt podziwiając śliczne anioły wykonane techniką szydełkową . Taki drobiazg to doskonały prezent lub dekoracja świąteczna.

Katarzyna Jaroszewicz

Zdjęcia w albumie: