Zabawy na śniegu

Dziś uczniowie klas II i III wraz z wychowawczyniami wybrali się na górkę. Wzięli udział w zabawach na śniegu. Zjazdy na sankach, bitwa na śnieżki i inne zimowe konkurencje  dały dzieciom dużo radości. Dzieci zachowały  bezpieczeństwo podczas jazdy i zasady zdrowej rywalizacji. Zmęczone, ale zadowolone powróciły do szkoły. 

ALBUM

Lekcja wychowania fizycznego na świeżym powietrzu

W ramach programu "Mały Mistrz", realizowanego od 1 września 2015r. uczniowie klasy 1b pod opieką  wychowawczyni pani Edyty Czarnieckiej i nauczyciela wychowania fizycznego pana Kamila Dzienisik, wzięli udział w lekcji wychowania fizycznego przeprowadzonej na świeżym powietrzu. Zabawy na śniegu sprawiły wiele radości.

ALBUM

Mikołajki klas V

Świetna zabawa mikołajkowa klasy Va i Vb odbyła się 10 grudnia. Uczniowie wymienili się prezentami. Spędzony wspólnie czas uświetniły rozmowy oraz degustacja słodkich potraw regionalnych przygotowanych przez uczniów tych klas.

Z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień ucz. kl. Va i Vb oraz

wychowawczynie M. Janowicz i H. Nieścierewicz.

ALBUM

Chanuka

CHAG SAMEACH - WESOŁEJ CHANUKI


CHANUKA to święto żydowskie trwające osiem dni, począwszy od 25 dnia miesiąca kislew (listopad/grudzień). Najważniejszym rytuałem święta jest zapalanie świateł: jednego pierwszego dnia święta, dwóch – drugiego itd. aż do ósmego, kiedy to zapalane jest osiem świateł (lamp oliwnych albo współcześnie – świec). Używany jest do tego charakterystyczny świecznik zwany chanukija z dziewięcioma ramionami.

Czytaj więcej...

Mały Mistrz

"Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu"

Od  1 września 2015 r. uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Krynkach przyłączyli się do Programu Mały Mistrz", który jest wspierany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Czytaj więcej...