Szkoła Krynki

Szkoła podstawowa

Planetarium Astropark

Email Drukuj PDF

Drugiego marca po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole planetarium Astropark. Uczniowie obejrzeli pokaz o rodzajach teleskopów oraz przenieśli się w wirtualną podróż do odległych zakątków Wszechświata. Z bliska podziwiali kosmos, zobaczyli odległe planety i galaktyki. Dowiedzieli się gdzie na niebie znajduje się Gwiazda Polarna i jak ją odnaleźć. Co chwila było słychać wzdychania. Wszechświat kryje jeszcze tyle tajemnic. Może wśród naszych uczniów jest przyszły astronauta, który je kiedyś odkryje.

Zdjęcia w albumie:

Błyskawiczny Konkurs Ortograficzny

Email Drukuj PDF

Od 2000 roku 21 luty stał się oficjalnie Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego. Dzień ten powołany został przez organizację UNESCO, aby podkreślić istotę bogactwa językowego i znaczenie języka narodowego. 20 lutego w bibliotece szkolnej, w związku z tym świętem, został zorganizowany błyskawiczny konkurs ortograficzny dla klas 4  SP. Uczestnicy chętnie wzięli udział w zmaganiach językowych, a ich zapał zwiększały nagrody niespodzianki.

Katarzyna Jaroszewicz

Zdjęcia w albumie:

Poprawiony: piątek, 20 lutego 2015 22:48

Najlepsi z Najlepszych w SP

Najlepsi z Najlepszych w Szkole Podstawowej

w I półroczu roku szkolnego 2014/15

Zaśpiewajmy Dzieciątku Bożemu

Zaśpiewajmy Dzieciątku Bożemu

Boże Narodzenie i okres świąteczny to czas pełen rodzinnych spotkań, wzajemnej życzliwości i radości. W tym czasie często słuchamy i śpiewamy polskie kolędy. Jest to piękny zwyczaj, warto więc go podtrzymywać. Dlatego też, 22. 01. 2015r. w naszej szkole można było usłyszeć piękny śpiew kolęd w wykonaniu dzieci klas I – III. W tym dniu odbył się konkurs kolęd i pastorałek pt. Zaśpiewajmy Dzieciątku Bożemu. Jeszcze raz wróciliśmy do magicznego nastroju świątecznego.

Dzieci zaprezentowały przygotowane przez siebie kolędy i pastorałki. Wystąpiło 16 uczestników. Wśród najczęściej śpiewanych       i granych kolęd znalazły się najpopularniejsze polskie znane kolędy i kołysanki: Dzisiaj w Betlejem, Wśród nocnej ciszy, Hej w dzień narodzenia, Przybieżeli do Betlejem, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Gdy śliczna Panna oraz pastorałki Pastuszek bosy, Dzień jeden w roku. Dwie dziewczynki zaśpiewały kolędę w języku białoruskim Dobry wieczer tomu.

Przyznano 3 pierwsze miejsca, 1 drugie i 1 wyróżnienie.

I miejsce - Carewicz Emilia – klasa I

- Józefowicz Iga – klasa II

- Woronowicz Amelia – klasa III

II miejsce – Nika Wołczyk – klasa III

Wyróżnienie – Jankiewicz Urszula – klasa II

Konkurs upłyną w miłym, radosnym i świątecznym nastroju. Wszystkim występującym i nagrodzonym uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Ewa Panasiuk opiekun SU klas I-III

Poprawiony: piątek, 23 stycznia 2015 15:17

Email Drukuj PDF

19 I 2015 w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika dla klas pierwszych. Uczniowie  zanim złożyli treść ślubowania zostali wtajemniczeni w niezbędną wiedzę o bibliotece i książce.  Dzisiaj każdy z najmłodszych czytelników mógł dowiedzieć się co kryje się za drzwiami biblioteki szkolnej.  A więc  teraz czas rozpocząć wielką przygodę z czytaniem!

Katarzyna Jaroszewicz

Poprawiony: piątek, 23 stycznia 2015 15:18