Szkoła Krynki

Szkoła podstawowa

3-Maj

Email Drukuj PDF

Uczniowie klasy szóstej naszej szkoły przypomnieli nam dlaczego czcimy dzień

3 Maja i z jakimi wydarzeniami ważnymi dla naszego kraju wiąże się ta data.

W GOK-u obejrzeliśmy program przygotowany

z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-Maja.

Zdjęcia w albumie: ALBUM

Zdjęcia wykonane przez pana Marcina Bielskiego oraz pana Marcina Budrowskiego. Dziękujemy za udostępnienie.

Poprawiony: sobota, 16 maja 2015 22:08

Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Święto to obchodzimy co roku 23 kwietnia. Organizowane jest przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, a także ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. W bibliotece szkolnej, w związku ze świętem książki, został przeprowadzony  konkurs dla klasy III SP pt.: „Dobre maniery  na co dzień czyli zmagania z książką Grzegorza Kasdepke Bon czy ton savoir – vivre dla dzieci”. Zwyciężczynie konkursu to:

I miejsce          Ania Bułatewicz

I miejsce          Sylwia Czarnomysa

II miejsce          Emilka  Piechowska

III miejsce          Ania Karolkiewicz

Gratulujemy zwycięzcom!

Zajęcia w albumie: Album

Wycieczka do Hryniewicz i Supraśla

Wycieczka do Hryniewicz i Supraśla

Uczniowie klasy V i VI Szkoły Podstawowej brali udział w projekcie „ Edukacja ekologiczna społeczeństwa w zakresie nowych zasad regulujących gospodarkę odpadami na obszarze PKPK z uwzględnieniem lokalnych uwarunkowań Gminy Krynki i Gminy Szudziałowo”.

W ramach tego projektu uczniowie uczestniczyli w prezentacji multimedialnej prowadzonej przez pracowników Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej dotyczącej odpadów a z opiekunami panią Joanną Chrzanowską i panią Jolantą Szynkiewicz byli też na wycieczce na nowoczesnym wysypisku śmieci w Hryniewiczach. Mieli także okazję zobaczyć Muzeum Przyrodnicze w Supraślu i posłuchać ciekawego wykładu dotyczącego organizmów żyjących w Puszczy Knyszyńskiej. Miłym zakończeniem wycieczki było ognisko.

Joanna Chrzanowska

Zdjęcia w albumie: ALBUM

Pozdrowienia z Rzymu

Email Drukuj PDF

Otrzymaliśmy ciepłe pozdrowienia z Rzymu od naszego byłego nauczyciela Dariusza Nowaka.

Bardzo dziękujemy i pozdrawiamy.

Poprawiony: czwartek, 30 kwietnia 2015 21:24

Konkurs plastyczny "Ekoludki ratują Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej"

Email Drukuj PDF

Wyniki  konkursu plastycznego"Ekoludki ratują Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej"

Konkurs adresowany był do dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy Krynki i Szudziałowo.

Organizatorem był Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej.

Jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce – Izabela Fiłonowicz, lat 13, ZSS w Krynkach
II miejsce – Kamil Mandrosz, lat 11, ZSS w Krynkach
III miejsce – Luiza Stefanowicz, lat 11, ZSS w Krynkach

Z nadesłanych prac wybrano również 6 wyróżnień, które zdaniem jury wpisywały się w temat konkursu

Wyróżnienie – Emilia Gudalewska, lat 12, ZSS w Krynkach
Wyróżnienie – Wiktoria Józefowicz, lat 11, ZSS w Krynkach
Wyróżnienie – Jakub Skrouba, lat 11, ZSS w Krynkach
Wyróżnienie – Maciej Zawalich, lat 11, ZSS w Krynkach
Wyróżnienie – Gabriela Hacuś, lat 11, ZS w Szudziałowie
Wyróżnienie – Aleksandra Woronowicz, lat 12, ZSS w Krynkach

Opiekun: Joanna Chrzanowska

Gratulujemy zwycięzcom !

Poprawiony: czwartek, 23 kwietnia 2015 23:10

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2015r.

Email Drukuj PDF

Dnia 1 kwietnia 2015r. uczniowie klasy szóstej przystąpili do sprawdzianu szóstoklasisty. To egzamin na zakończenie szkoły podstawowej, który rozpoczął się o godzinie 9:00 i składał się z dwóch części. Część pierwsza testu to język polski i matematyka po której uczniowie mieli 5 minut na sprawdzenie swoich prac, a następnie przerwę. Po krótkim odpoczynku rozpoczęła się druga część sprawdzianu szóstoklasisty, czyli język obcy nowożytny (język angielski). Wiemy, że uczniom zależy na dobrym wyniku, dlatego sumiennie się przygotowywali. Wierzymy, że szóstoklasiści dali z siebie wszystko, a wyniki będą faktycznym odzwierciedleniem ich wiedzy i umiejętności.

Poprawiony: środa, 15 kwietnia 2015 17:20

Pożegnanie zimy

Email Drukuj PDF

W piątek uczniowie klas I - III wraz z opiekunami, pożegnali zimę.

Jak widać zrobili to bardzo skutecznie Cool.

Dziękujemy.

Poprawiony: wtorek, 24 marca 2015 17:02

Atmosfera świąt w bibliotece

Atmosfera świąt w bibliotece

W bibliotece szkolnej zagościła atmosfera świąt. Jajka w koronkowych koszulkach (i nie tylko), pocztówki wykonane techniką decoupage,  przypominają o zbliżającej się Wielkanocy.

Katarzyna Jaroszewicz

Pocztówki świąteczne

Email Drukuj PDF

17. 03. 2015 w bibliotece szkolnej  odbyły się warsztaty świąteczne „Wykonaj pocztówkę techniką decoupage”. W czasie zajęć uczniowie rozwijali swoje umiejętność artystyczne, tworząc oryginalne pocztówki wielkanocne. Pomysłowość i wyobraźnia i tym razem nie zawiodły uczestników warsztatów.

Katarzyna Jaroszewicz

Poprawiony: poniedziałek, 23 marca 2015 21:15

Co robić, aby być zdrowym?

Email Drukuj PDF

W ramach akcji „Co robić, aby być zdrowym?” zorganizowanej przez Szkolne Koło PCK uczniowie klasy pierwszej dnia 12.03.2015r. uczyli się robić „zdrowe” kanapki. A potem skonsumowali je ze smakiem na drugie śniadanie. Zaś uczniowie klasy drugiej i trzeciej uczyli się robić swoje ulubione sałatki z owoców i surówki z warzyw. Wszystkie wyglądały bardzo kolorowo i pięknie. A jak smakowały!!? A jaka to „bomba” witaminowa!!!

Barbara Nowik

Poprawiony: wtorek, 17 marca 2015 22:19

Co robić, aby być zdrowym?- zawody sportowe

Email Drukuj PDF

Wiemy, że zdrowie, to nie tylko zdrowe jedzenie, ale także duża dawka ruchu dla naszego organizmu. W ramach akcji „ Co robić, aby być zdrowym?” uczniowie klas I – III uczestniczyli w zmaganiach sportowych, które odbyły się dnia 11.03.2015r. Była to duża dawka ruchu i wszyscy byli zadowoleni i szczęśliwi, bo sport daje nam radość i odprężenie.

Barbara Nowik

Poprawiony: poniedziałek, 23 marca 2015 21:50