Szkoła Krynki

Serwis Informacyjny Zespołu Szkół w Krynkach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Strona Główna Szkoła Podstawowa
Szkoła podstawowa


Planetarium Astropark

Email Drukuj PDF

Drugiego marca po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole planetarium Astropark. Uczniowie obejrzeli pokaz o rodzajach teleskopów oraz przenieśli się w wirtualną podróż do odległych zakątków Wszechświata. Z bliska podziwiali kosmos, zobaczyli odległe planety i galaktyki. Dowiedzieli się gdzie na niebie znajduje się Gwiazda Polarna i jak ją odnaleźć. Co chwila było słychać wzdychania. Wszechświat kryje jeszcze tyle tajemnic. Może wśród naszych uczniów jest przyszły astronauta, który je kiedyś odkryje.

Zdjęcia w albumie:

https://picasaweb.google.com/107734838760331653680/Planetarium?authuser=0&authkey=Gv1sRgCNTh-6i5x929XA&feat=directlink

 

Błyskawiczny Konkurs Ortograficzny

Email Drukuj PDF

Od 2000 roku 21 luty stał się oficjalnie Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego. Dzień ten powołany został przez organizację UNESCO, aby podkreślić istotę bogactwa językowego i znaczenie języka narodowego. 20 lutego w bibliotece szkolnej, w związku z tym świętem, został zorganizowany błyskawiczny konkurs ortograficzny dla klas 4  SP. Uczestnicy chętnie wzięli udział w zmaganiach językowych, a ich zapał zwiększały nagrody niespodzianki.

Katarzyna Jaroszewicz

Zdjęcia w albumie:

https://picasaweb.google.com/107734838760331653680/ZdjeciaMDJO?authuser=0&authkey=Gv1sRgCO2dnN3piayE6AE&feat=directlink

Poprawiony: piątek, 20 lutego 2015 22:48
 

Najlepsi z Najlepszych w SP

Email Drukuj PDF

Najlepsi z Najlepszych w Szkole Podstawowej

w I półroczu roku szkolnego 2014/15

Więcej…
 

Zaśpiewajmy Dzieciątku Bożemu

Email Drukuj PDF

Zaśpiewajmy Dzieciątku Bożemu

Boże Narodzenie i okres świąteczny to czas pełen rodzinnych spotkań, wzajemnej życzliwości i radości. W tym czasie często słuchamy i śpiewamy polskie kolędy. Jest to piękny zwyczaj, warto więc go podtrzymywać. Dlatego też, 22. 01. 2015r. w naszej szkole można było usłyszeć piękny śpiew kolęd w wykonaniu dzieci klas I – III. W tym dniu odbył się konkurs kolęd i pastorałek pt. Zaśpiewajmy Dzieciątku Bożemu. Jeszcze raz wróciliśmy do magicznego nastroju świątecznego.

Dzieci zaprezentowały przygotowane przez siebie kolędy i pastorałki. Wystąpiło 16 uczestników. Wśród najczęściej śpiewanych       i granych kolęd znalazły się najpopularniejsze polskie znane kolędy i kołysanki: Dzisiaj w Betlejem, Wśród nocnej ciszy, Hej w dzień narodzenia, Przybieżeli do Betlejem, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Gdy śliczna Panna oraz pastorałki Pastuszek bosy, Dzień jeden w roku. Dwie dziewczynki zaśpiewały kolędę w języku białoruskim Dobry wieczer tomu.

Przyznano 3 pierwsze miejsca, 1 drugie i 1 wyróżnienie.

I miejsce - Carewicz Emilia – klasa I

- Józefowicz Iga – klasa II

- Woronowicz Amelia – klasa III

II miejsce – Nika Wołczyk – klasa III

Wyróżnienie – Jankiewicz Urszula – klasa II

Konkurs upłyną w miłym, radosnym i świątecznym nastroju. Wszystkim występującym i nagrodzonym uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Ewa Panasiuk opiekun SU klas I-III

Poprawiony: piątek, 23 stycznia 2015 15:17
 

Pasowanie na czytelnika

Email Drukuj PDF

19 I 2015 w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika dla klas pierwszych. Uczniowie  zanim złożyli treść ślubowania zostali wtajemniczeni w niezbędną wiedzę o bibliotece i książce.  Dzisiaj każdy z najmłodszych czytelników mógł dowiedzieć się co kryje się za drzwiami biblioteki szkolnej.  A więc  teraz czas rozpocząć wielką przygodę z czytaniem!

Katarzyna Jaroszewicz

Poprawiony: piątek, 23 stycznia 2015 15:18
 


Strona 1 z 5