Szkoła w Krynkach

Szkoła podstawowa

Eliza Orzeszkowa

Email Drukuj PDF

Eliza Orzeszkowa jest od lat patronką naszej szkoły. Przez wiele lat zamieszkiwała w Grodnie, które kiedyś było powiatem naszej miejscowości.

Żyła w latach 1841 - 1910, w czasach, gdy Polska była pod zaborami, w epoce rozterek i klęsk narodu polskiego. Jej  utwory dają bogaty i realistyczny obraz życia społecznego tamtych czasów.

W czerwcu obchodzimy rocznicę jej urodzin. W dowód pamięci naszej patronce poświęciliśmy chwile na przypomnienie jej twórczości. Odbyło się wspólne czytanie fragmentów jej nowel m.in. "Dobra Pani", "A... B... C...", "Tadeusz", Gloria victis", a uczniowie przygotowali do nich rysunki.

Nad tygodniem z Elizą Orzeszkową czuwała p. Halina Nieścierewicz.

Karta Rowerowa

Email Drukuj PDF

3 czerwca 29 uczniów z klas IV przystąpiło do egzaminu na kartę rowerową. Egzamin przeprowadzili Funkcjonariusze z Ruchu Drogowego Komendy Policji w Sokółce. Wszyscy zdali.

3-Maj

Email Drukuj PDF

Uczniowie klasy szóstej naszej szkoły przypomnieli nam dlaczego czcimy dzień

3 Maja i z jakimi wydarzeniami ważnymi dla naszego kraju wiąże się ta data.

W GOK-u obejrzeliśmy program przygotowany

z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-Maja.

Zdjęcia w albumie: ALBUM

Zdjęcia wykonane przez pana Marcina Bielskiego oraz pana Marcina Budrowskiego. Dziękujemy za udostępnienie.

Poprawiony: sobota, 16 maja 2015 22:08

Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Święto to obchodzimy co roku 23 kwietnia. Organizowane jest przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, a także ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. W bibliotece szkolnej, w związku ze świętem książki, został przeprowadzony konkurs dla klasy III SP pt.: „Dobre maniery na co dzień czyli zmagania z książką Grzegorza Kasdepke Bon czy ton savoir – vivre dla dzieci”. Zwyciężczynie konkursu to:

I miejsce Ania Bułatewicz

I miejsce Sylwia Czarnomysa

II miejsce Emilka Piechowska

III miejsce Ania Karolkiewicz

Gratulujemy zwycięzcom!

Zajęcia w albumie: Album

Wycieczka do Hryniewicz i Supraśla

Wycieczka do Hryniewicz i Supraśla

Uczniowie klasy V i VI Szkoły Podstawowej brali udział w projekcie „ Edukacja ekologiczna społeczeństwa w zakresie nowych zasad regulujących gospodarkę odpadami na obszarze PKPK z uwzględnieniem lokalnych uwarunkowań Gminy Krynki i Gminy Szudziałowo”.

W ramach tego projektu uczniowie uczestniczyli w prezentacji multimedialnej prowadzonej przez pracowników Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej dotyczącej odpadów a z opiekunami panią Joanną Chrzanowską i panią Jolantą Szynkiewicz byli też na wycieczce na nowoczesnym wysypisku śmieci w Hryniewiczach. Mieli także okazję zobaczyć Muzeum Przyrodnicze w Supraślu i posłuchać ciekawego wykładu dotyczącego organizmów żyjących w Puszczy Knyszyńskiej. Miłym zakończeniem wycieczki było ognisko.

Joanna Chrzanowska

Pozdrowienia z Rzymu

Email Drukuj PDF

Otrzymaliśmy ciepłe pozdrowienia z Rzymu od naszego byłego nauczyciela Dariusza Nowaka.

Bardzo dziękujemy i pozdrawiamy.

Poprawiony: czwartek, 30 kwietnia 2015 21:24

Konkurs plastyczny "Ekoludki ratują Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej"

Email Drukuj PDF

Wyniki konkursu plastycznego"Ekoludki ratują Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej"

Konkurs adresowany był do dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy Krynki i Szudziałowo.

Organizatorem był Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej.

Jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce – Izabela Fiłonowicz, lat 13, ZSS w Krynkach
II miejsce – Kamil Mandrosz, lat 11, ZSS w Krynkach
III miejsce – Luiza Stefanowicz, lat 11, ZSS w Krynkach

Z nadesłanych prac wybrano również 6 wyróżnień, które zdaniem jury wpisywały się w temat konkursu

Wyróżnienie – Emilia Gudalewska, lat 12, ZSS w Krynkach
Wyróżnienie – Wiktoria Józefowicz, lat 11, ZSS w Krynkach
Wyróżnienie – Jakub Skrouba, lat 11, ZSS w Krynkach
Wyróżnienie – Maciej Zawalich, lat 11, ZSS w Krynkach
Wyróżnienie – Gabriela Hacuś, lat 11, ZS w Szudziałowie
Wyróżnienie – Aleksandra Woronowicz, lat 12, ZSS w Krynkach

Opiekun: Joanna Chrzanowska

Gratulujemy zwycięzcom !

Poprawiony: czwartek, 23 kwietnia 2015 23:10

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2015r.

Email Drukuj PDF

Dnia 1 kwietnia 2015r. uczniowie klasy szóstej przystąpili do sprawdzianu szóstoklasisty. To egzamin na zakończenie szkoły podstawowej, który rozpoczął się o godzinie 9:00 i składał się z dwóch części. Część pierwsza testu to język polski i matematyka po której uczniowie mieli 5 minut na sprawdzenie swoich prac, a następnie przerwę. Po krótkim odpoczynku rozpoczęła się druga część sprawdzianu szóstoklasisty, czyli język obcy nowożytny (język angielski). Wiemy, że uczniom zależy na dobrym wyniku, dlatego sumiennie się przygotowywali. Wierzymy, że szóstoklasiści dali z siebie wszystko, a wyniki będą faktycznym odzwierciedleniem ich wiedzy i umiejętności.

Poprawiony: środa, 15 kwietnia 2015 17:20

Pożegnanie zimy

Email Drukuj PDF

W piątek uczniowie klas I - III wraz z opiekunami, pożegnali zimę.

Jak widać zrobili to bardzo skutecznie Cool.

Dziękujemy.

Poprawiony: wtorek, 24 marca 2015 17:02

Atmosfera świąt w bibliotece

Atmosfera świąt w bibliotece

W bibliotece szkolnej zagościła atmosfera świąt. Jajka w koronkowych koszulkach (i nie tylko), pocztówki wykonane techniką decoupage, przypominają o zbliżającej się Wielkanocy.

Katarzyna Jaroszewicz

Pocztówki świąteczne

Email Drukuj PDF

17. 03. 2015 w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty świąteczne „Wykonaj pocztówkę techniką decoupage”. W czasie zajęć uczniowie rozwijali swoje umiejętność artystyczne, tworząc oryginalne pocztówki wielkanocne. Pomysłowość i wyobraźnia i tym razem nie zawiodły uczestników warsztatów.

Katarzyna Jaroszewicz

Poprawiony: poniedziałek, 23 marca 2015 21:15