Spotkanie z policjantem

 

Dzisiaj uczniowie klas 1-3 SP spotkały się z dzielnicowym Pawłem Stasinskim, aby porozmawiać na temat - Bezpiecznej drogi do szkoły. Policjant przypomniał o zasadach poruszania się po drogach, zarówno pieszo jak i rowerem. Na koniec spotkania dzieci dostały odblaski, tak ważne w okresie jesienno - zimowym.

Jolanta Pul

ALBUM

Wycieczka do Torunia

Grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pani Sławomiry Niedźwiedź i pani Elżbiety Skrouba odwiedziła rodzinne miasto Mikołaja Kopernika.

Czytaj więcej...

Owoce i warzywa w szkole

Owoce i warzywa w szkole

W roku szkolnym 2015/16 nasza Szkoła przystąpiła do programu „Owoce i warzywa w szkole”. Pierwsza dostawa miała miejsce 21.09.2015r. Mamy nadzieję, że uczniowie klas I – III SP zasmakują w zdrowych przekąskach.

ZDJĘCIA

Czytaj więcej...

Ognisko klasy VI

14 września klasa VI spotkała się przy ognisku zorganizowanym przez rodziców, p. Joannę  Jankiewicz i p. Ewę Ciuchaj. Uczniowie spędzili kilka atrakcyjnych godzin biorąc udział w konkursach (również przygotowanych przez rodziców). Były tam między innymi wyścigi z załadowaną taczką, wyścigi z jajkiem, wyścigi w workach i ubijanie masła. Uczniowie uznali ognisko za wyjątkowo udane. Jeszcze raz gorące podziękowania ze strony wychowawczyni za wkład pracy i duże zaangażowanie  rodziców.                                                                                                                                                                                        

  Sławomira Niedźwiedź

ZDJĘCIA

 

Eliza Orzeszkowa

 

Eliza Orzeszkowa jest od lat patronką naszej szkoły. Przez wiele lat zamieszkiwała w Grodnie, które kiedyś było powiatem naszej miejscowości.

Żyła w latach 1841 - 1910, w czasach, gdy Polska była pod zaborami, w epoce rozterek i klęsk narodu polskiego. Jej  utwory dają bogaty i realistyczny obraz życia społecznego tamtych czasów.

W czerwcu obchodzimy rocznicę jej urodzin. W dowód pamięci naszej patronce poświęciliśmy chwile na przypomnienie jej twórczości. Odbyło się wspólne czytanie fragmentów jej nowel m.in. "Dobra Pani", "A... B... C...", "Tadeusz", Gloria victis", a uczniowie przygotowali do nich rysunki.

Nad tygodniem z Elizą Orzeszkową czuwała p. Halina Nieścierewicz.

Zdjęcia w albumie: ALBUM