Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole odbyły się 2 konkursy zorganizowane przez panie polonistki: Jolantę Szynkiewicz, Halinę Nieścierewicz.

W Konkursie ze znajomości lektury „Krzyżacy” H. Sienkiewicza zwyciężyli uczniowie z klasy I Gimnazjum pozostawiając w tyle uczniów z klasy II i III.

1. 1. Jakub Tomulewicz – 37 pkt – I miejsce
  2. 2. Martyna Wysocka – 35 pkt – II miejsce
  3. 3. Szymon Anikiej – 32 pkt – III miejsce

Nagrodą jest darmowy wyjazd do kina, który odbędzie się w czerwcu i ocena celująca z języka polskiego.

W Konkursie Ortograficznym Tytuł Mistrza Ortografii w Gimnazjum zdobyli: Jakub Tomulewicz, Martyna Wysocka (klasa I), Katarzyna Zalecka, Weronika Dzienisik (klasa II), Kinga Mandrosz (klasa III). Tytuł Wicemistrza zdobyła: Monika Miron z klasy II. Pozostali uczniowie popełnili więcej niż 3 błędy ortograficzne. Gratulujemy!

Zdjęcia w albumie: