Zaśpiewajmy Dzieciątku Bożemu

Boże Narodzenie i okres świąteczny to czas pełen rodzinnych spotkań, wzajemnej życzliwości i radości. W tym czasie często słuchamy i śpiewamy polskie kolędy. Jest to piękny zwyczaj, warto więc go podtrzymywać. Dlatego też, 22. 01. 2015r. w naszej szkole można było usłyszeć piękny śpiew kolęd w wykonaniu dzieci klas I – III. W tym dniu odbył się konkurs kolęd i pastorałek pt. Zaśpiewajmy Dzieciątku Bożemu. Jeszcze raz wróciliśmy do magicznego nastroju świątecznego.

Dzieci zaprezentowały przygotowane przez siebie kolędy i pastorałki. Wystąpiło 16 uczestników. Wśród najczęściej śpiewanych i granych kolęd znalazły się najpopularniejsze polskie znane kolędy i kołysanki: Dzisiaj w Betlejem, Wśród nocnej ciszy, Hej w dzień narodzenia, Przybieżeli do Betlejem, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Gdy śliczna Panna oraz pastorałki Pastuszek bosy, Dzień jeden w roku. Dwie dziewczynki zaśpiewały kolędę w języku białoruskim Dobry wieczer tomu.

Przyznano 3 pierwsze miejsca, 1 drugie i 1 wyróżnienie.

I miejsce - Carewicz Emilia – klasa I

- Józefowicz Iga – klasa II

- Woronowicz Amelia – klasa III

II miejsce – Nika Wołczyk – klasa III

Wyróżnienie – Jankiewicz Urszula – klasa II

Konkurs upłyną w miłym, radosnym i świątecznym nastroju. Wszystkim występującym i nagrodzonym uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Ewa Panasiuk opiekun SU klas I-III