Jasełka 2014

Święta Bożego Narodzenia to czas strojenia choinki, śpiewania kolęd. To także czas na inscenizacje jasełek bożonarodzeniowych. Czas na to, aby zatrzymać się na chwilę w gonitwie codziennych spraw, przeżyć chwile refleksji i zadumy.

W piątek już od samego rana można było poczuć atmosferę świąt. Każdy mógł napisać kartkę świąteczną a poczta mikołajowa dostarczała ją adresatowi.

Zebraliśmy się na korytarzu szkolnym i cała rodzina szkolna połamała się opłatkiem – składając sobie życzenia świąteczne. W klasach odbyły się wigilie, a następnie wszyscy udaliśmy się do Centrum Kultury gdzie obejrzeliśmy przedstawienie jasełkowe przygotowane pod kierunkiem pani Elżbiety Czeremcha. Inscenizacja miała bardzo nietypowy scenariusz. Postacie diabłów, aniołów i współczesnej rodziny pokazały nam, jak dziś bardzo często wyglądają święta. Zakończenie napawa jednak optymizmem i nadzieją.

Postacie jasełkowe wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Uczniowie przypomnieli historię Narodzenia Pańskiego i istotę tych świąt. Piękna scenografia, oprawa muzyczna, kolorowe stroje, a przede wszystkim dzieci i młodzież, które bardzo wczuły się w swoje role zachwyciły kolegów i nauczycieli.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie spotkania opłatkowego i jasełek.

Zdjęcia w albumie: