Aktualności szkolne

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

Jak co roku w dniu 14 października przypada Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji w poniedziałek 13 października odbyła się uroczysta akademia.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, obecni nauczyciele i pracownicy szkoły, uczniowie. Miło było nam zobaczyć naszych emerytowanych nauczycieli państwa Alicję i Ryszarda Tryzna oraz Jadwigę i Fabiana Ciruk.

Z okazji Święta Edukacji Narodowej przyznawane są nauczycielom nagrody dyrektora. Pośród tegorocznych laureatów są nauczyciele, którzy przede wszystkim rozwijali uzdolnienia uczniów. Wszystkim nagrodzonym pani dyrektor Anna Tomulewicz podziękował i pogratulował, życząc dalszych sukcesów.

Następnie życzenia wszystkim pracownikom oświaty oraz symboliczne kwiaty na ręce paniom dyrektor Annie Tomulewicz i Barbarze Turycz złożyli Burmistrz i Sekretarz gminy, przedstawiciele Rady Rodziców, Komendant Straży Granicznej, oraz pani dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Krynkach.

Przepiękną laurką przygotowaną na tę okoliczność był niewątpliwie występ uczniów naszej szkoły. Program artystyczny przygotowała pani Elżbieta Gałka z klasą III gim. a oprawę muzyczną pan Paweł Gałka z chórem.

Dzień Edukacji Narodowej zakończył się spotkaniem przy kawie wszystkich zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. Były rozmowy, wspomnienia, miłe słowa.