Aktualności szkolne

Akcja „ Sprzątanie Świata” w naszej szkole.

W dniu 19 września 2014 roku uczniowie naszej szkoły, zebrali się na boisku szkolnym i pod opieką wychowawców ruszyli do akcji „Sprzątanie Świata”. Tegoroczne sprzątanie odbywało się w naszym kraju pod hasłem „TURYSTO – SZANUJ ŚRODOWISKO”.

Uczniowie zaopatrzeni w worki i rękawice, sprzątali głównie pobocza dróg a także okoliczny las. Sprawne ręce naszych uczniów, szybko zrobiły porządek w wyznaczonych rejonach. Zebraliśmy wspólnie kilkanaście worków śmieci. Świadomość ekologiczna u większości naszych uczniów jest wysoka, dlatego widok pozostawianych na poboczach butelek, puszek, kartonów, wywarł na nich bardzo przygnębiające wrażenie. Dzięki takim akcjom, wyrabiamy u uczniów nawyki na przyszłość, wyczulamy ich na problemy ochrony środowiska oraz zachęcamy do właściwego postępowania z odpadami.

Pogoda i humory dopisały młodym ludziom. Na koniec klasa pierwsza Gimnazjum zorganizowała ognisko, przy którym wszyscy umęczeni trudem sprzątania dobrze się bawili.