Wieści z Przedszkola

Bawimy się kolorami

Starszaki bawią się kolorami. Dzieci zapoznały się ze sposobem uzyskiwania kolorów pochodnych poprzez mieszanie farb w kolorach podstawowych. Po przeprowadzonych eksperymentach, dzieci same odkrywały nowe barwy, dawało to dużo radości i satysfakcji.

Dzień Kasztanka

Dzień Kasztanka to dzień z cyklu zabawy w kolorowe dni. Kolorem dominującym był kolor brązowy. We środę 16 października w grupie starszaków zrobiło się bardzo kasztanowo. Dzieci na głowach miały opaski  z owocem kasztana. Poznały i doświadczyły wszystkiego co związane jest z tym ważnym dla człowieka i zwierząt drzewem. Nie zabrakło zabaw sensorycznych: kasztanowa alejka, przez którą trzeba było przejść na boso. Kasztany wykorzystaliśmy również, jako liczmany do zabaw matematycznych, a na zakończenie dzieci wykonały kasztanowe grzybki.

Owocowa sałatka

„Idzie jesień, plony niesie, jesień kolorowa. Jabłka, gruszki, winogrona, wszystko w koszu chowa...” i przyniosła dzisiaj do Starszaków. Dzieci wykonały owocową sałatkę, kroiły owoce, a na koniec odbyła się degustacja, dzieci próbowały określić jaki jest smak poszczególnych owoców. To była smakowita, owocowa uczta.