Wycieczka klasy I Gimnazjum do Warszawy

W dniach 26 i 27 września uczniowie pierwszej klasy Gimnazjum przebywali w Warszawie na zaproszenie Fundacji "MultiOcalenie", realizującej projekt "Qulturalne Krynki".

Pierwszego dnia gimnazjaliści zwiedzili Zamek Królewski, Stare Miasto i Trakt Królewski, a o godz.21.00 podziwiali fantastyczny pokaz w Multimedialnym Parku Fontann. W niedzielę uczniowie odbyli spacer w parku Łazienek Królewskich, mogli posłuchać utworów Fryderyka Chopina, wrażenie zrobił na wszystkich Pałac na Wodzie. Była też nieplanowana atrakcja: przez Łazienki wiodła trasa PZU Maratonu Warszawskiego. Gimnazjaliści mieli okazję kibicowania biegaczom. Po południu obejrzeli niezwykle piękną animację, adaptację uwielbianej na całym świecie książki „ Mały Książę” Antoine`a de Saint – Exupery`ego. Niezwykle wartościowy film, afirmujący podstawowe wartości – szacunek dla starszych, rodzinę, przyjaźń. Wieczorem wszyscy w doskonałych nastrojach wrócili do domu.

Jolanta Szynkiewicz

ALBUM